KONKURS LITERACKI
Close

KONKURSlight

dark

Uwaga, konkurs literacki!

V Konkurs Literacki Gai Kołodziej

„SCRIBO ERGO SUM”1 października 2016 rozpoczął się piąty ogólnopolski konkurs literacki będący autorską inicjatywą Gai Kołodziej. Jest to szansa dla czytelników na napisanie własnej wersji dalszych losów bohaterów powieści Gai Kołodziej.

V Konkurs Literacki Gai Kołodziej zachęca osoby w każdym wieku do nadesłania prac odpowiadającym tematyce jednej z 2 kategorii konkursowych:  1. Kontynuacja „Dżokeja” – celem jest napisanie utworu będącego kontynuacją wydarzeń zawartych w książce "Dżokej" autorstwa Gai Kołodziej. Praca powinna zawierać dalsze losy bohaterów obu książek.


  2. „Złodziej Stulecia” – celem jest napisanie utworu będącego własną twórczą interpretacją tytułu następnej książki Gai Kołodziej.
Celem konkursu
jest zachęcenie twórców w każdym wieku do:  • - zaprezentowania swych pisarskich umiejętności,
  • - rozwijania wyobraźni i zdolności literackich,
  • - stymulowania aktywności twórczej,
  • - propagowania czytelnictwa
  • - i popularyzowania twórczości Gai Kołodziej.Laureaci konkursu otrzymają nietypowe nagrody:

Nagroda I:

Bilet do Warszawy

na indywidualne konsultacje literackie i obiad z Gają Kołodziej

Roczne członkostwo w Klubie Młodych Pisarzy i

bezpłatny udział w warsztatach kreatywnego pisania

Nagroda książkowa

DyplomNagroda II:

Półroczne członkostwo w Klubie Młodych Pisarzy i

bezpłatny udział w warsztatach kreatywnego pisania

Nagroda książkowa

DyplomNagroda III:

Kwartalne członkostwo w Klubie Młodych Pisarzy i

bezpłatny udział w warsztatach kreatywnego pisania

Nagroda książkowa

Dyplom

Termin nadsyłania prac upływa 31 marca 2017 r.


Szczegóły regulaminie konkursu.

Home Media Artykuły prasowe
Oficjalna Strona Gai Kołodziej
Magazyn "Lejdiz"

1 luty 2011

Wywiad z Gają Kołodziej w magazynie „Lejdiz”


 

 
female.pl - Internetowy Magazyn Kobiecy

3 listopada 2010

female.pl — Internetowy Magazyn Kobiecy


Wystrzałowa licealistka - debiutancka powieść Gai Kołodziej


"Wystrzałowa licealistka" to debiutancka powieść Gai Kołodziej, studentki III roku psychologii w języku angielskim w SWPS. Młoda pisarka szykuje już kolejny tom. Jak mówi – to wyjątkowe przeżycie nie byłoby możliwe bez stypendium twórczego, które już drugi raz dostała od Rektora SWPS.


Życie licealistki samo w sobie jest trudne. Ale sprawa komplikuje się o wiele bardziej, gdy zostanie zwerbowana do agencji terrorystycznej. Czy możliwa jest praca w tajnej agencji i utrzymanie rodziców w niewiedzy? A do tego wizja matury? Gaja Kołodziej w barwny sposób opisuje nietypowe perypetie licealistki, Melanii Korzeniowskiej, w powieści „Wystrzałowa licealistka”, która niedawno ukazała się na polskim rynku wydawniczym.

– Jest to wyjątkowe przeżycie i ogromna satysfakcja dla początkującego pisarza, gdy na półkach w księgarniach może ujrzeć swoje nazwisko – opowiada Gaja Kołodziej. – Tym bardziej, że władze SWPS nagrodziły mnie, przyznając stypendium twórcze na rok akademicki 2009/2010. Uwolniło mnie to od potrzeby poszukiwania pracy i pozwoliło na przeznaczenie wolnego czasu na rozwijanie zdolności pisarskich. Dzięki temu drugi tom mojej debiutanckiej powieści ukaże się drukiem już w styczniu 2011. W bieżącym roku akademickim władze SWPS przyznały mi po raz drugi Stypendium Twórcze. Cieszę się, że będę mogła przygotować do druku moją kolejną książkę zatytułowaną „Dar” – dodaje Gaja.

Gaja jest studentką III roku psychologii w języku angielskim w warszawskiej SWPS. Opowiada o początkach swojej pracy twórczej: – Moja przygoda z piórem zaczęła się dość wcześnie. Już w dzieciństwie bawiłam się w pisanie, a moją ulubioną formą literacką jest powieść, bo mogę w niej spokojnie pociągnąć wszystkie wątki. W 2008 roku napisałam opowiadanie „Moje jedyne marzenie" i wygrałam ogólnopolski konkurs prozatorski. Chyba wtedy uwierzyłam w swoje siły i przestałam pisać „do szuflady". Rok później podpisałam umowę z wydawnictwem na moją pierwszą powieść „Wystrzałowa licealistka". Studia psychologiczne pozwalają mi na zgłębianie osobowości moich literackich bohaterów i w bardziej rzeczywisty sposób mogę nakreślić ich sylwetki, emocje i zachowania, umiejscawiając ich w kreowanym przeze mnie świecie. 

Zapytana o plany na przyszłość odpowiada: – Myślę o karierze badawczej i akademickiej, ale nie chcę rezygnować z pisarstwa. We wrześniu tego roku ukończyłam moją najnowszą książkę pod tytułem „Dar" i od tego czasu napisałam dwa rozdziały powieści, której jeszcze nie zatytułowałam. W poniedziałek 22 listopada o godzinie 17:00 w Centrum im Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie odbędzie się moje pierwsze spotkanie autorskie. Myślę, że póki co pisanie jest bardziej moją pasją niż pracą, ale możliwe że z czasem role się odwrócą i to badania psychologiczne staną się moją hobby.

 
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej

24 października 2010

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej


„Wystrzałowa licealistka — powieść Gai Kołodziej, studentki SWPS”


Życie licealistki samo w sobie jest trudne. Ale sprawa komplikuje się o wiele bardziej, gdy zostanie zwerbowana do agencji terrorystycznej. Czy możliwa jest praca w tajnej agencji i utrzymanie rodziców w niewiedzy? A do tego wizja matury?


Gaja Kołodziej, studentka SWPS, w niezwykle barwny sposób opisuje te dość nietypowe perypetie licealistki, Melanii Korzeniowskiej, w powieści „Wystrzałowa maturzystka”, która niedawno ukazała się na polskim rynku.


Jest to wyjątkowe przeżycie i ogromna satysfakcja dla początkującego pisarza, gdy na półkach w księgarniach może ujrzeć swoje nazwisko. Tym bardziej, że władze SWPS nagrodziły mnie, przyznając Stypendium Twórcze na rok akademicki 2009/2010. Uwolniło mnie to od potrzeby poszukiwania pracy i pozwoliło na przeznaczenie wolnego czasu na rozwijanie zdolności pisarskich – wyznaje autorka. Dzięki temu drugi tom mojej debiutanckiej powieści ukaże się drukiem już w styczniu 2011. W bieżącym roku akademickim władze SWPS przyznały mi po raz drugi Stypendium Twórcze. Cieszę się, że będę mogła przygotować do druku moją kolejną książkę zatytułowaną „Dar” – dodaje.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 10
Zagłosuj na swoją ulubioną książkę!
 
Zagłosuj na swojego ulubionego bohatera!
 
Zagłosuj na swojego ulubionego agenta AE!